niedziela, 17 maja, 2026

Utracone – odzyskane 

Zapraszamy na wykład Anny Pruss-Świątek, zastępcy dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Prelegentka przedstawi najnowsze informacje na temat dzieł sztuki i innych obiektów, odzyskanych przez Muzeum, w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy w latach 2019 – 2021. W skład obiektów odzyskanych wchodzą zarówno straty wojenne, jak i inne obiekty, w tym księgozbiór i archiwalia bezprawnie przywłaszczone. Wskaże, które z obiektów odzyskanych można obejrzeć na trwającej do 30 marca 2024 r. wystawie czasowej „Teraźniejszość czasu przyszłego”, prezentowanej w budynku Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB, ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska.

Anna Pruss-Świątek – kustoszka, długoletnia kierowniczka Działu Inwentaryzacji Zbiorów (Dział Ewidencji, Digitalizacji i Konserwacji Zbiorów), obecnie zastępca dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów MOB. Specjalistka i szkoleniowiec w zakresie szeroko rozumianej ewidencji zbiorów muzealnych. Od roku 2018 nieprzerwanie koordynuje prace zespołu muzealnego zajmującego się badaniem strat wojennych oraz proweniencji zbiorów W latach 2019 – 2021, z ramienia Muzeum, była koordynatorką prac wykonanych na rzecz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, niezbędnych w toku wyżej wymienionego postępowania.

Wstęp: 7 zł / 1 os.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu biletów!

Kup bilet ONLINE 

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

piątek, 2 lutego 2024, godz. 17.00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Nauki – 2 czerwca 2026r....

Już 2 czerwca 2026 roku w godz. 10:00–13:00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starac...

„Kulisiewicz. Akty”

Tadeusz Kulisiewicz – Kaliszanin, jeden z najwybitniejszych artystów-grafików i...

Spotkanie autorskie wokół książki „Rze...

Publikacja ukazuje historię polskiej rzeźby z perspektywy kobiet. Przedstawia p...

Bezpieczeństwo danych – codzienne kopi...

W dzisiejszych czasach dane cyfrowe stanowią serce każdej instytucji muzealnej....

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...