czwartek, 29 lutego, 2024

Utracone – odzyskane 

Zapraszamy na wykład Anny Pruss-Świątek, zastępcy dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Prelegentka przedstawi najnowsze informacje na temat dzieł sztuki i innych obiektów, odzyskanych przez Muzeum, w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy w latach 2019 – 2021. W skład obiektów odzyskanych wchodzą zarówno straty wojenne, jak i inne obiekty, w tym księgozbiór i archiwalia bezprawnie przywłaszczone. Wskaże, które z obiektów odzyskanych można obejrzeć na trwającej do 30 marca 2024 r. wystawie czasowej „Teraźniejszość czasu przyszłego”, prezentowanej w budynku Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB, ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska.

Anna Pruss-Świątek – kustoszka, długoletnia kierowniczka Działu Inwentaryzacji Zbiorów (Dział Ewidencji, Digitalizacji i Konserwacji Zbiorów), obecnie zastępca dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów MOB. Specjalistka i szkoleniowiec w zakresie szeroko rozumianej ewidencji zbiorów muzealnych. Od roku 2018 nieprzerwanie koordynuje prace zespołu muzealnego zajmującego się badaniem strat wojennych oraz proweniencji zbiorów W latach 2019 – 2021, z ramienia Muzeum, była koordynatorką prac wykonanych na rzecz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, niezbędnych w toku wyżej wymienionego postępowania.

Wstęp: 7 zł / 1 os.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu biletów!

Kup bilet ONLINE 

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

piątek, 2 lutego 2024, godz. 17.00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Jarmark Wielkanocny w Szreniawie ̵...

Zwiedzający mogą liczyć na bogatą ofertę rękodzieła i wiele atrakcji związanych...

Wystawa „Prymityw” z Powiś...

Wystawa przybliża twórczość Leona Kudły – rzeźbiarza uznanego za jednego z najw...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin –...

PRZEDSPRZEDAŻ - CENA  32,94 zł ! Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin...

„Prymityw” z Powiśla. Leon Kudła 1879-...

Zapraszamy na ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Prymityw” z Powiśl...

Wtorkowe spotkanie z zabytkiem

Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na Wtorkowe spotkanie z zabytkiem. To...