piątek, 31 marca, 2023

WSZYSCY JESTEŚMY KOSMITAMI

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na warsztaty familijne WSZYSCY JESTEŚMY KOSMITAMI które odbędą się:18.03 (sobota), g. 12.00-14.00

Czy słowo antropologia brzmi bardzo poważnie? Trochę tak… Ale w trakcie warsztatów przekonamy się jednak, że to znakomita zabawa! I że wcale nie trzeba być profesorem/profesorką uniwersytetu, żeby z antropologii korzystać.

Dowiemy się, czym jest antropologia, jakie są podstawowe narzędzia, których antropolog używa (i czy są bardzo drogie) – i w jaki sposób mogą nam się przydać na co dzień. Wybierzemy się na wyprawy: bardzo daleko i bardzo blisko. Sprawdzimy co tak naprawdę oznacza słowo „obcy” i czy to, co dobrze nam znane jest rzeczywiście znane. Warsztaty prowadzone będą w formie ćwiczeń i zabaw angażujących zarówno parę rodzic-dziecko, jak też i całą grupę uczestników.

Ubierzcie się zatem wygodnie, weźcie ze sobą coś do picia i jedzenia – i ruszajmy!

Prowadzenie: Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, pisarka, kompozytorka. W swojej pracy łączy wiedzę antropologiczną z praktyką muzyczną i teatralną. Prowadzi warsztaty dotyczące opowiadania historii, ale też historii lokalnych, osobistych i tzw. „małej” (osobistej) antropologii dla dzieci i dorosłych. Jest autorką słuchowisk i audycji radiowych oraz książek „Tkaczka Chmur” i „Między Światem a Zaświatem”.

Wstęp: 30 zł dziecko, 45 zł osoba dorosła
Obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl
Wydarzenie przeznaczone dla dzieci 6-12 lat z opiekunami.

Wydarzenie realizowane w ramach programu edukacyjnego do wystawy „Etnografki, antropolożki, profesorki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora