poniedziałek, 16 maja, 2022

Zwiedzanie z panoramą

Die Hamburger Kunsthalle oferuje wirtualną wycieczkę 360° po swojej siedzibie. W jej trakcie można zobaczyć 12 sal muzeum ze spektakularnymi widokami panoramicznymi.

Trasa wiodąca przez osiem wieków historii sztuki obejmuje ponad 150 dzieł mistrza Bertrama, Caspara Davida Friedricha i Sigmara Polke. Zwiedzanie uatrakcyjniają krótkie teksty i ścieżki dźwiękowe.

Trasa 360 ° jest kolejnym elementem oferty cyfrowej Die Hamburger Kunsthalle, a specjalna technologia, dzięki której powstały obrazy w wysokiej rozdzielczości, umożliwia uzyskanie unikalnych widoków. Wirtualna wycieczka to nie tylko zamiennik wizyty na miejscu, ale nowy, unikalny format do odkrywania hamburskiej Kunsthalle. Projekt został opracowany we współpracy z Fundacją Kulturglück, której szczególnie leży na sercu dobro osób potrzebujących wsparcia w dostępie do kultury, np. tych, które nie mogą osobiście odwiedzić muzeum. 

Nawet teraz, kiedy Hamburger Kunsthalle znów jest otwarta, wiele osób nie może do nas przyjechać, z różnych powodów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ​​stało się to jeszcze bardziej zauważalne, a wraz z nią wzrosło nasze pragnienie stworzenia nowych możliwości zwiedzania. Dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować wirtualny dostęp do sal hamburskiej Kunsthalle.

mówi Alexander Klar, dyrektor Hamburger Kunsthalle.

W czasach, gdy cała strefa kulturalna miasta musiała zostać zamknięta z powodu koronawirusa, wirtualne rozwiązania są bardziej poszukiwane i ważniejsze, niż kiedykolwiek. Dlatego cieszymy się, że jako Fundacja Kulturglück robimy krok w kierunku naszego celu, jakim jest realizowanie sztuki dla wszystkich wspólnie z Kunsthalle.

dodaje Nicola Verstl, dyrektor Fundacji Kulturglück. 


Nie można przecenić integracyjnej siły obrazów, muzyki, w skrócie: kultury w ogóle. Ponieważ dotyka nas głęboko, bez względu na to, skąd pochodzimy.

podkreśla Ingo Zamperoni, patron Fundacji Kulturglück.


Link do trasy 360° Hamburger Kunsthalle:
https://www.hamburger-kunsthalle.de/360-deg-rundgang

Poprzedni artykułNumizmatyczne skarby w Pradze
Następny artykułTajne życie pasożytów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora