czwartek, 21 września, 2023

„Galicyjski Festiwal Zmysłów – sensualne doświadczanie przestrzeni kultury i dziedzictwa regionu”

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – oddział Miasteczko  Galicyjskie w Nowym Sączu podpisało umowę o dofinansowanie projektu pn. „Galicyjski Festiwal Zmysłów – sensualne doświadczanie przestrzeni kultury i dziedzictwa regionu” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Fundusz Promocji Kultury, którego dysponentem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przeznaczany jest na wspieranie m.in. ogólnopolskich i międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych oraz działań na rzecz ochrony polskiego dziedzictwa narodowego, działań na rzecz dostępu do dóbr kultury osób niepełnosprawnych.

Projekt „Galicyjski Festiwal Zmysłów – sensualne doświadczanie przestrzeni kultury i dziedzictwa regionu” to wielowątkowy program o charakterze edukacyjno-kulturowo-popularyzatorskim. Założeniem programu jest zwiększenie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, w Miasteczku Galicyjskim – oddziale Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Zaplanowane działania i materiały dostępnościowe stworzą warunki do integracji różnych grup wiekowych i społecznych oraz aktywizację osób o utrudnionym dostępie do kultury.

Projekt, oprócz niwelowania barier w dostępie do kultury, zakłada szereg działań towarzyszących festiwalowi o charakterze warsztatowym, animacyjnym i artystycznym.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

1. Wydarzenie plenerowe „Multisensoryka – wzrok, dotyk, smak i powonienie”

2. Cykl warsztatów multisensorycznych „Uczta zmysłów” składający się z 4 bloków tematycznych (warsztaty garncarskie, warsztaty malowania na szkle, warsztaty wyrobu mydełek z wosku pszczelego, warsztaty kulinarne).

Podstawowe założenia dla realizacji projektu:

Czas realizacji: do 31.12.2023 r.

Partnerzy projektu:

• Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu

• Zespół Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu

• Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Sączu

Wysokość dofinansowania: 75 000,00 zł

Całkowita wartość: 124 491,00 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

tekst: Agnieszka Małecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj

0
21 września o god...

Koncert z cyklu Blues Fama

Seminarium o lnie

Warsztaty ceramiczne