poniedziałek, 27 maja, 2024

Kolacja degustacyjna „Transatlantyk – ostatni polonez na Batorym”

17 maja Muzeum Emigracji w Gdyni oraz restauracja Biały Królik zaserwują gościom sentymentalną podróż śladami wspomnień ostatniego rejsu statku MS Batory. Będzie to rekonstrukcja kulinarna historycznego menu oraz prezentacja eksponatów, świadczących o prestiżu niezapomnianego polskiego transatlantyku.
Co wydarzy się w trakcie kolacji degustacyjnej „Transatlantyk – ostatni polonez na Batorym”?
Muzeum Emigracji w Gdyni po raz pierwszy w tej formie zaprezentuje eksponaty z muzealnych magazynów i przybliży historię słynnego statku pasażerskiego MS Batory. W trakcie wieczoru dr Łukasz Podlaszewski – główny specjalista ds. wystawy stałej i miłośnik tematów związanych z morskimi wyprawami – w wyjątkowy sposób opowie o ciekawostkach z życia na pokładzie wycieczkowca. To wszystko sprawi, że zatęsknią Państwo za tamtymi latami pełnymi luksusu i elegancji na morzu.
Dodatkowo Bartosz Paluszkiewicz – autor książki „Warszawskie przedwojenne restauracje bary i kawiarnie. Kronika” przybliży gościom nieco polskiej historii i kuchni, którą wspomina się do dziś.

Wieczór zostanie urozmaicony występem na żywo duetu Duo Amor. Artyści mają na swoim koncie wiele lat doświadczenia, w tym występy na pokładzie Transatlantyku S/S Norway.

Jakie będzie menu kolacji?
Zanurzymy się w bogactwo smaków przygotowanych przez utalentowanych Chefów Kuchni. Chef Marcin Popielarz oraz Dawid Bielecki postarają się odtworzyć menu, które towarzyszyło Gościom podczas ostatniego rejsu – będą to niezwykle sentymentalne dania!

Muzeum Emigracji w Gdyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...