poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Kolejny wiek z archeologią

Już tylko do 19 marca w Spichlerzu można oglądać wystawę „Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego”. W ostatnim dniu, czyli właśnie w niedzielę, 19 marca zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji.

Początek XXI wieku, a szczególnie jego druga dekada, to czas realizacji wielu inwestycji budowlanych na terenie Gorzowa. Podczas prac odkopano znaczną ilość przedmiotów, szczególnie cennych pod względem historycznym. Wystawa stanowi prezentację wstępnych wyników badań zarówno terenowych, jak i specjalistycznych, oraz zabytków po ich konserwacji. Uzupełnieniem wystawy są fotogramy przedstawiające przebieg prac budowlanych i archeologicznych, co ukazuje znaczenie inwestycji budowlanych w odkrywaniu i poznawaniu dziejów Gorzowa – zarówno tych starszych, jak i młodszych, aż po czasy współczesne.

Archeolodzy Muzeum Lubuskiego, którzy brali czynny udział w wydobywaniu ukrytych pod ziemią historycznych skarbów będą tego dnia do dyspozycji zwiedzających od godz. 10:00 do 18:00.  

Panowie z przyjemnością oprowadzą po wystawie i opowiedzą o tym, gdzie zostały znalezione poszczególne przedmioty, do czego były używane i jaka jest ich wartość historyczna.

19 marca wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Fabryczna 1/3, 66-400 Gorzów Wielkopolski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...

Jarmark Wielkanocny w podpoznańskim Mu...

Wraz z nadejściem wiosny Muzeum Narodowe Rolnictwa zaprasza do Szreniawy (gmina...