niedziela, 10 grudnia, 2023

Konkurs: „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów. Tegoroczna, pierwsza edycja turnieju odbywa się pod hasłem „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”. Rejestracja uczestników trwa do 3 marca 2023 roku.

Celem konkursu jest przybliżanie postaci św. Jana Pawła II Patrona Małopolski, zwłaszcza poprzez odwołanie się do nieprzemijających wartości zakorzenionych w życiu Jego rodziny. Będzie to także okazja do poznania codziennego życia Wojtyłów i zachęta do odkrywania własnych pasji i zdolności.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana jest literatura przedmiotu, którą w tym roku stanowi książka „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy mogą poszerzyć wiedzę korzystając z przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach podcastów z serii „Dom mojego dzieciństwa” oraz „Wojtyłowie. Śladami rozmów z dawnych lat”.

Dwa pierwsze etapy odbędą się na terenie szkół, z których zgłosili się uczestnicy: etap szkolny 8 marca 2023 roku o godzinie 13.00, etap rejonowy 19 kwietnia 2023 roku o godzinie 13.00.

Etap wojewódzki i uroczysty finał konkursu przewidziano na 7 czerwca 2023 roku w Wadowicach.

Na finalistów konkursu czekają atrakcyjne cenne nagrody.

Zgłoszenia do udziału w konkursie powinna dokonać osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie go na terenie szkoły (katecheta lub inny nauczyciel). Należy je przesłać do 3 marca 2023 roku drogą mailową na adres: konkurswkatechezie@gmail.com

Konkurs swoim patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się w regulaminie, z którym można zapoznać się na stronie internetowej https://katecheza.diecezja.pl/

Konkurs wiedzy o rodzinie Wojtyłów zaplanowany jest na trzy kolejne lata począwszy od roku szkolnego 2022/2023. Na każdy rok zaplanowano inny temat przewodni.

Patronaty medialne nad konkursem objęli: TVP Kraków, Niedziela i Radio Plus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Niedzielne zwiedzanie wystaw z archeol...

26 listopada (niedziela), g.11:00-12:00 - ”Niedzielne zwiedzanie wystaw z arche...

Artykuł dr Anny Pluszyńskiej publikowa...

"O zarządzaniu własności intelektualną w muzeum można by mówić językiem korzyśc...

Rok polski (przyroda, kultura, praca, ...

Wystawa „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie p...

Familijny dzień bursztynu w muzeum

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę 18 listopada, w godz...

Śladami polskich pionierów badań staro...

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Muzeum Archeologiczn...