czwartek, 14 sierpnia, 2025

„Mój Nikifor” – pokaz w 20. rocznicę premiery filmu

W 2004 r. na ekrany wszedł obraz „Mój Nikifor” wyreżyserowany przez Krzysztofa Krauze i jego żonę Joannę Kos-Krauze. Opowiada o relacjach malarza i fotografa Mariana Włosińskiego z Nikiforem w ostatnich latach jego życia. Znakomitą kreację, obsypaną nagrodami, stworzyła Krystyna Feldman, wcielając się w łemkowskiego artystę, malarza-samouka. Zdjęcia do filmu powstawały głównie w Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowościach.

W 20. rocznicę premiery, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju i Muzeum Ziemi Sądeckiej zapraszają na specjalną emisję filmu Mój Nikifor, która odbędzie się 28 września 2024 r. o godz. 15.00 w Amfiteatrze pod Górą Parkową.
Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Kinie Jaworzyna II lub w amfiteatrze godzinę przed pokazem filmu (od 14.00).

Wprowadzenie wygłosi Zbigniew Wolanin, kustosz Muzeum Nikifora, znawca twórczości artysty. Będzie można także obejrzeć fotogramy z planu filmowego, autorstwa Piotra Droździka.

Zapraszamy do Krynicy-Zdroju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...