niedziela, 10 grudnia, 2023

Mówi obraz

Muzeum Narodowe w Lublinie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7–14 do aktywnej współpracy przy tworzeniu pierwszej multisensorycznej wystawy edukacyjnej w naszej instytucji. Celem ekspozycji „Mówi obraz” będzie przybliżenie dzieciom pojęć związanych z dziełami malarskimi, takich jak: kompozycja, perspektywa, kolor, światło, technika, faktura, temat czy symbol.

Będzie to wystawa, która stworzy odbiorcom możliwość poznania materii malarskiej wszelkimi możliwymi zmysłami. Podręcznikowe i niejednokrotnie trudne do zdefiniowania pojęcia staną się zrozumiałe i oswojone. Wystawa ma charakter partycypacyjny do jej współtworzenia zaprosimy zespół kuratorski stworzony przez dzieci w wieku 7–14 lat. Uczestnicy projektu będą nie tylko konsultantami, ale także kuratorami i twórcami własnej wystawy w muzealnej przestrzeni. Przygotowanie ekspozycji poprzedzą systematyczne spotkania dziecięcego zespołu kuratorskiego. Zaplanowane spotkania dadzą solidne podstawy do objęcia roli kuratora wystawy i podjęcia współpracy z muzealnikami. Poprowadzą je muzealni specjaliści: kustosze, kuratorzy i realizatorzy wystaw w naszym muzeum.

Zaprezentowane na wystawie zabytki staną się podstawą do stworzenia bogatej oferty edukacyjnej adresowanej do odbiorców indywidualnych i grup zorganizowanych. Multisensoryczna wystawa edukacyjna stanowić będzie pole i przestrzeń do działań prowadzonych przez nauczycieli plastyki i przedmiotów artystycznych.

Rekrutacja dziecięcego zespołu kuratorskiego: 16–24 listopada 2023. Aby przystąpić do naboru, należy wypełnić formularz dostępny online dostępny na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Lublinie: www.zamek-lublin.pl O wynikach informować będziemy w ciągu trzech dni od zakończenia naboru.

Spotkania dziecięcego zespołu kuratorskiego: grudzień 2023 – czerwiec 2024 r.

Otwarcie wystawy: 1 czerwca 2024 r.

Ekspozycję będzie można zwiedzać do końca grudnia 2024 r.

Justyna Woźniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Niedzielne zwiedzanie wystaw z archeol...

26 listopada (niedziela), g.11:00-12:00 - ”Niedzielne zwiedzanie wystaw z arche...

Artykuł dr Anny Pluszyńskiej publikowa...

"O zarządzaniu własności intelektualną w muzeum można by mówić językiem korzyśc...

Rok polski (przyroda, kultura, praca, ...

Wystawa „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie p...

Familijny dzień bursztynu w muzeum

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę 18 listopada, w godz...

Śladami polskich pionierów badań staro...

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Muzeum Archeologiczn...