wtorek, 16 kwietnia, 2024

Mówi obraz

Muzeum Narodowe w Lublinie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7–14 do aktywnej współpracy przy tworzeniu pierwszej multisensorycznej wystawy edukacyjnej w naszej instytucji. Celem ekspozycji „Mówi obraz” będzie przybliżenie dzieciom pojęć związanych z dziełami malarskimi, takich jak: kompozycja, perspektywa, kolor, światło, technika, faktura, temat czy symbol.

Będzie to wystawa, która stworzy odbiorcom możliwość poznania materii malarskiej wszelkimi możliwymi zmysłami. Podręcznikowe i niejednokrotnie trudne do zdefiniowania pojęcia staną się zrozumiałe i oswojone. Wystawa ma charakter partycypacyjny do jej współtworzenia zaprosimy zespół kuratorski stworzony przez dzieci w wieku 7–14 lat. Uczestnicy projektu będą nie tylko konsultantami, ale także kuratorami i twórcami własnej wystawy w muzealnej przestrzeni. Przygotowanie ekspozycji poprzedzą systematyczne spotkania dziecięcego zespołu kuratorskiego. Zaplanowane spotkania dadzą solidne podstawy do objęcia roli kuratora wystawy i podjęcia współpracy z muzealnikami. Poprowadzą je muzealni specjaliści: kustosze, kuratorzy i realizatorzy wystaw w naszym muzeum.

Zaprezentowane na wystawie zabytki staną się podstawą do stworzenia bogatej oferty edukacyjnej adresowanej do odbiorców indywidualnych i grup zorganizowanych. Multisensoryczna wystawa edukacyjna stanowić będzie pole i przestrzeń do działań prowadzonych przez nauczycieli plastyki i przedmiotów artystycznych.

Rekrutacja dziecięcego zespołu kuratorskiego: 16–24 listopada 2023. Aby przystąpić do naboru, należy wypełnić formularz dostępny online dostępny na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Lublinie: www.zamek-lublin.pl O wynikach informować będziemy w ciągu trzech dni od zakończenia naboru.

Spotkania dziecięcego zespołu kuratorskiego: grudzień 2023 – czerwiec 2024 r.

Otwarcie wystawy: 1 czerwca 2024 r.

Ekspozycję będzie można zwiedzać do końca grudnia 2024 r.

Justyna Woźniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...

Jarmark Wielkanocny w podpoznańskim Mu...

Wraz z nadejściem wiosny Muzeum Narodowe Rolnictwa zaprasza do Szreniawy (gmina...