wtorek, 18 czerwca, 2024

Rekordowa Majówka 2024 w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Miło jest nam poinformować, że podczas tegorocznej Majówki Muzeum Zamkowe w Sandomierzu odwiedziła rekordowa liczba turystów.

W okresie od 30 kwietnia do 5 maja frekwencja wyniosła – 4206 osób, w samym tylko okresie od 1 do 3 maja było to – 2777 osób. W roku ubiegłym frekwencja w analogicznym okresie ukształtowała się na poziomie: od 29 kwietnia do 3 maja było to 4109 osób, natomiast od 1 maja do 3 maja było to 2586 osób.

Należy zaznaczyć, że tak duża frekwencja związana była z bardzo atrakcyjną ofertą jaką przygotowało Muzeum Zamkowe w Sandomierzu właśnie z okazji tegorocznej Majówki.

 Już dzisiaj zapraszamy na Europejską Noc Muzeów 2024, która odbędzie się w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu 18 maja 2024 r., w sobotę w godzinach od 19 do 24 – wstęp za symboliczną złotówkę.

W związku z trwającym od 1 kwietnia sezonem turystycznym Muzeum Zamkowe w Sandomierzu jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 11 do 18, ostatnie wejście jest możliwe o godz. 17.15, a wtorek jest dniem bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych dla turystów indywidualnych.

Jeszcze tylko do 19 maja można oglądać archeologiczną wystawę czasową zatytułowaną Okruchy Antyku – importy rzymskie na ziemiach polskich. Ponadto zapraszamy również do zwiedzania naszych wystaw stałych m.in. Zamkowa Galeria Sztuki XVIII do XX wieku prezentująca najcenniejsze obiekty – głównie malarstwo i rzeźbę z kolekcji Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, Dawna kuchnia królewska – zbiory artystyczne. Rzemiosło – malarstwo (XVII – XX w.),Korona Sandomierska, Szachy Sandomierskie, Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych oraz wystawa archeologiczna Ziemia Sandomierska w pradziejach i we wczesnym średniowieczu, na której nadal można oglądać m.in. prezentowany Skarb III z Trójcy Zawichostu.

    Marcin Kapka  Rzecznik prasowy  
Muzeum Zamkowego w Sandomierzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...