piątek, 22 września, 2023

WYSTAWA POŚWIĘCONA LAUREATOM NAGRODY JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO

Jutro (wtorek, 30 maja, godz. 11:00, wrocławski Rynek, północna część) oficjalnie otworzymy wystawę poświęconą laureatom Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wydarzenie zapoczątkuje przygotowania do niedzielnej gali Nagrody, której tegorocznym laureatem jest b. Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.

Miasto Wrocław chce w ten symboliczny sposób oddać hołd laureatom Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wrocław stał się dla Jana Nowaka wyjątkowym miejscem na mapie Polski, które przez swoją historię wiele razy doświadczyło, jak cenna jest wolność.

W otwarciu wystawy udział wezmą:
·        Przedstawiciele Miasta
·        Przedstawiciele Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
·        Przedstawiciele Muzeum Pana Tadeusza
·        Przedstawiciele Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

O Nagrodzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego:
Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego wręczana jest co roku, we Wrocławiu, dla uhonorowania osób i instytucji, mających znaczący wkład w obalenie komunizmu, odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz w kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ustanowiona została w 2004 roku przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Kolegium Europy Wschodniej, miasto Wrocław, Uniwersytet Wrocławski oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
Do zobaczenia!

Tekst: Krzysztof Szłapka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora